.

.

Прилагодливи Ostomy Појас,Абдоминална Хернија Појас Colostomy Кеси Материјали Унисекс Дише Stoma Отворање На Преносни, Обновливи Лесно Чистење За Пост-Оперативна Нега По Colo

Прилагодливи Ostomy Појас,Абдоминална Хернија Појас Colostomy Кеси Материјали Унисекс Дише Stoma Отворање На

DEN 860.88
Износ

Големина на;S : 85 x 16 x 8cm.М : Околу 95 x 16 x 8cm.L : За 105 x 16 x 8cm.XL : Околу 115 x 16 x 8cm. - Погоден за жена, маж облечен итн.Ajustable појас за прецизното позиционирање и компресија, да помогне во намалување на симптомите на повторливи overstrain и напор. - Високо-квалитетни материјали во половината е направен од високо-квалитет на лесни материјали, еластична и удобно.тоа е вродено флексибилност и можат да се прилагодат на различни телесни типови.тоа може да се водат слободно, е траен и не се деформирани, издржлив, лесен и дише. -Мека ткаенина добра пропустливост на воздух, добра еластичност и цврстина.Тоа е удобно за пациенти да носат и да се избегне allegies. -Имајте на ум Не се Користи ако сте алергични.Ако реакција се случува, прекинете со употреба и консултирајте се со вашиот лекар.

R

Им се допаѓа и на купувачите