.

.

MAM Оригинални Мат Pacifier (2 Пакет, 1 Стерилизирање Pacifier Случај), Pacifiers 16 Плус Месеци, Бебе Момче Pacifier, Најдобри Pacifiers за Дојат Бебиња, Стерилизирање за Чување

MAM Оригинални Мат Pacifier (2 Пакет, 1 Стерилизирање Pacifier Случај), Pacifiers 16 Плус Месеци, Бебе Момче

DEN 167.76
Износ

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.СИМЕТРИЧНА ФОРМА - да се Грижиш за претворање на бебето pacifier одново и одново за правото одговара е нешто од минатото со binky од MAM.Секогаш во право-страна нагоре и гужва слободни.СИЛИКОНСКА БРАДАВИЦА - На BPA-free силиконска брадавица е потпис MAM pacifier дизајн, со свилен Skin Soft материјал и симетрични облик кој е идеален за на вилицата и забите во развој.СТЕРИЛИЗИРАЊЕ за ЧУВАЊЕ - Додадете вода и поп во микробранова за да ја стерилизирате MAM pacifiers во само 3 минути.Без посебен sterilizer значи помалку бебе предмети да се земе во движење!.УДОБНО SHIELD - Овие слатки pacifiers за години се забавуваат и функционални.Криви штит, со дупки држи постарите бебиња удобно и овозможи на кожата да дише.ДЕТАЛИ за ПРОИЗВОДОТ - MAM Оригинални Pacifiers, 2 пакет, 16+ Месеци Pacifiers, Момче, Бебе Pacifier Случај, Вклучува 1 Стерилизирање Pacifier Носителот Случај.Чувајте ги вашите деца да ги смири со binky дека и двајцата ќе љубов.На MAM Оригинални Pacifier беше развиена од страна на водечките педијатрија стоматолози и развојните психолози за да се обезбеди максимална удобност и стил за бебиња шеснаесет месеци и постари.* MAM pacifiers функција иновативен брадавица со цел да се промовира здрав орален развој, така што може да ја измазни вашето дете со доверба.Постарите бебиња ќе љубов latching кон смирување pacifier брадавица дека, со помош на вграден во воздушен канал, природно flattens и се протега кога вовлечени, имитирајќи човековите брадавица за време на доењето.И сите MAM pacifiers се ортодонтски, кој има симетрични брадавица што совршено се вклопува во бебе уста во секој агол.MAM е медицински инженерните брадавиците сите функција на животот-како, Skin Soft текстура силикони дека се чувствува повеќе природни, исто како и мајка ми.Со повеќе pacifier форми и штит големини за да изберете од, MAM брадавиците се лесно прифатен од страна на бебињата од сите возрасти, со 94% брадавица прифаќање кај бебињата тестирани.** Бебиња едноставно љубов леснотијата и удобноста на latching на MAM брадавиците.Плус, стерилизирање на чување, го прави лесно да се задржи бебето безбедно со брз, лесен за чистење право во кутија.Pacifiers чуваат во затворена кутија ќе останат чисти до 48 часа : Пополнете pacifier случај со вода.Место pacifier во pacifier случај со брадавица свртени надолу.Следете pacifier пакет инструкции за микробранова амбиент.Кул целосно пред да се користат. *Развиен со Меѓународен детски Медицински Истражувања Општество. **Истражување на пазарот 2010-2019, тестирани со 1,463 бебиња MAMs BPA/основни поени-слободен Оригинални Pacifiers се развиени од страна на водечките педијатрија стоматолози и развојните психолози за да се обезбеди максимална удобност и стил, за бебиња, на возраст од 16+ месеци*.MAM е врвни pacifiers се комбинираат технолошки иновации и trendsetting дизајн да им се помогне даде бебиња здрав почеток во животот. Развиен во соработка со Меѓународната Децата Медицински Истражувања Општество.

R

Им се допаѓа и на купувачите