.

.

Yinpecly M4x8mm Knurled Палецот Ореви Железо Круг Копчиња Конектор за Заклучување Прилагодување Ореви Цинк Позлатен Заврши Метрички Навој за 3D Печатач Сребрен Тон 20Pcs

Yinpecly M4x8mm Knurled Палецот Ореви Железо Круг Копчиња Конектор за Заклучување Прилагодување Ореви Цинк

DEN 196.56
Износ

【ПРИМЕНЛИВИ ГОЛЕМИНА】-Навој големина : M4x8mm; Вкупна дебелина : 8mm/0.31 инчен; Теренот : 0.7 мм/0.03 инчен; Max главата кол : 12mm/0.47 инчен; Min главата кол : 8mm/0.31 инч. 【ВИСОК КВАЛИТЕТ】-Направен од високо-квалитет на железо, рамна глава, круг knurled тело, обезбедување на високо-сила со одлична цврстина и трајност, не е лесно да ' рѓа, деформација, исчезнува и штета, долг животен век. 【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】-Delicately дизајниран длабоко и јасно дупчиња на главата, може да биде лесно да се инсталира и да се отстрани со било кој стандарден шрафцигер последователно, важно fastener за да се поврзете на мебел и делови. 【ОСТРИ ТЕМА】-Нашите завртка темата е многу остар, чисти и точни.И компактен тема не е лесно да се надвор од форма и се лизна во процесот на валање. 【МУЛТИ АПЛИКАЦИЈА】-Широко се користи во автомобилската, мебел и декорација на други електрични и индустриски производи, и така натаму и служи широк спектар на употреба за професионалци, аматери, земјопоседници, repairmen.Yinpecly Knurled Палецот Ореви Спецификации : Име на Производ : Knurled Палецот Ореви Материјал : Железо Тема Спецификација : M4x8mm Вкупна дебелина : 8mm/0.31 инчен Теренот : 0.7 мм/0.03 инчен Max Главата Кол : 12mm/0.47 инчен Мин Главата Кол : 8mm/0.31 инчен Опис : 1. Овие knurled палецот ореви се направени од високо-квалитет на железо, која нуди добра отпорност на корозија во лоша средина како висока температура, ладно време, и висока влажност области.Тие имаат супериорен ' рѓа отпор и одлично на оксидација отпор, кој може да се обезбеди долго време користење. 2. Круг knurled вметнете орев е со длабоко тема дизајн е издржлив и здрав дека може да обезбеди добар држење на моќта во различни материјали, да се постигне ефект на поврзувањето и прицврстување. 3. Нашите завртка темата е многу остар, чисти и точни.И компактен тема не е лесно да се надвор од форма и се лизна во процесот на валање.Длабоко и јасно knurled тело може да се направи вашата работа многу полесно. 4. Овие knurled орев е важен fastener за да се поврзете на мебел и делови, и лим делови каде предности на максималната главата контакт, рамна површини и nonslip wrenching акција се комбинираат. 5. Оваа knurled орев алатка е идеална за автомобили, домови, декорација, индустриски производи, клима, лим фабрики и повеќе, за одредување на тешки материјали, метални, челик, пластика, fiberglass, итн.Пакет Содржина : 20pcs x Knurled Палецот Ореви.

R

Им се допаѓа и на купувачите