.

.

Арктикот Потрагата Женска Изолирани Ski & Снег Панталони

Арктикот Потрагата Женска Изолирани Ski & Снег Панталони

DEN 1199.76
Износ

ТЕРМИЧКИ ИЗОЛИРАНИ ЗА УДОБНОСТ И ТОПЛИНА : Ова Арктикот Потрагата жените ски панталони се специјално направени со премиум квалитет на материјали за да се промовира изолација и да се спречи рапидното одлив на топлина.Обезбедува целосна покриеност на горниот и долниот дел на нозете за максимална удобност и заштита од scuffs и гребнатинки.ПРАВЕЦ И ОТПОРЕН на ВОДА ТКАЕНИНИ : Направени за отворено и екстремни временски услови, овој женски панталони школка изврши исклучително добро и во држењето на телото суво и топло.Големата опрема за скијање, зимски активности, пешачење или други отворено спортови кои бараат специјални високи перформанси облека за заштита и удобност.ПРИЛАГОДЛИВИ и ХАРМОНИЧЕН ДИЗАЈН : На Artic Потрагата изолирани панталони функција на прилагодливи Велкро бенд и еластична назад за да ги собере различни половината големини и се приспособат undergarment слоеви.Со D јамка прстени за ремени и подвезици плус zippered џебови за да се задржи предмети од случајно паѓање кога ангажирани во спортски и други активности.Засилен глуждот gaiters со zip за безбедност и чува панталони безбеден.Моделот е облечен големина Мали.Висина : 5'9" Биста : 33" Половината : 24" Хип : 35".Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Ако носи дополнителен слој на панталони под, ве молиме големина нагоре.

R

Им се допаѓа и на купувачите