.

.

Радост недела Крстот Бод Колекции 11CT Печат целиот Спектар на Везови Дополнителен Комплет за Почетници Претходно Печатени Шема-Шарени Куќа од страна На Вода

Радост недела Крстот Бод Колекции 11CT Печат целиот Спектар на Везови Дополнителен Комплет за Почетници Претходно

DEN 781.44
Износ

【Печат колекции или Смета колекции】Ова е 11 CT печат комплет,на 11 CT значи постојат 11 ребра во еден инч ткаенина,печат комплет значи дека моделот е отпечатена на платно ,тоа е отпечатен платно и моделот ќе биде исчезнат после допир со вода.Па по завршувањето крои, да се стави на ткаенина во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа. 【Ткаенина Големина】11 CT Печат на Платно Големина : 66cm×56cm (26"×22"). 【Конец Во Боја&Вкупно Бода】Конец Во Боја : 46,Вкупно Бода : 46127. 【Пакетот Содржи】Претходно печатени везови крпа ×1, Игла×2, Сите бои и конци, Опис ×1, Цртање ×1. 【Колку трибини на теми треба да се користи】11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Една нишка е составен од 6 насоки, така што треба да се подели на 6 насоки во два 3-влакно линии пред вас работа.Бренд : Радост недела Платно големина : 66×56 cm/26 x22 инчи Пакет Содржи : Embroider крпа ×1 Embroider теми ×1(Вклучително и сите теми бои) Embroider игла ×2 Easy инструкции×1 Drawing ×1 Совети : Секој тип на линија одговара на бројот и симбол, како и бројот и симбол одговара на секоја линија се отпечатена на платно.Овој крст бод дизајн треба да се заврши со 3-насоки тема.Секоја линија ние обезбедуваме е составен од 6 насоки, така што треба да се подели на 6 насоки во два 3-влакно линии пред вас работа.

R

Им се допаѓа и на купувачите