.

.

Дигитални PH Метар,Светлото PH Метар 0.01 Висока Прецизност на Квалитетот на Водата Тестер со 0-14 PH, Погоден за Вода за Пиење

Дигитални PH Метар,Светлото PH Метар 0.01 Висока Прецизност на Квалитетот на Водата Тестер со 0-14 PH, Погоден

DEN 455.76
Износ

[ БРЗА И ТОЧНА ] Осигурајте се дека вашиот базен, генерален хидропоника ph, па дури и водата за пиење е совршен p H баланс и безбедно за употреба со Тестер прецизност p H точност.Тестер има чувствителни electrode сензор за читање точни p H ниво.Вклучени детален прирачник ќе ви покаже како да ги добиете најдобрите точни и стабилна читање. [ AUTOMATIC ТЕМПЕРАТУРА ] PH метар има вграден сензор на температура.Кога температурата на примерокот решение е различна од онаа на стандарден раствор, автоматска температурна компензација систем (ATC) ја прилагодува температурата точно да се измери 0°C-80°C (32°F-176 °F). [ ШИРОКА УПОТРЕБА ] Џеб Големина PH Метар е идеален тест за полнење за дома и лабораторијата користи.Идеален користиме за да ги тестира за вода, кади, аквариуми, бањи, хидропоника, храна, вино и пиво одлуки и повеќе. [ Автоматска Калибрација ] PH метар има автоматска калибрација функција која може да се прилагоди според температурата на водата и квалитет, и PH читање може да се утврди со само чека неколку секунди во тестирањето.Калибрирање на екранот на тестер со еден допир копчето "КАЛ"користење на Калибрација Бафер во Прав. [ КОМПЛЕТЕН ПРИБОР ] Доаѓаат со 1x PH метар, 1x упатство, 2x 1.5 V LR44 копчето клетки(изгради-in), 3x PH Бафер Прав.Затворен детален прирачник ќе ви покаже како да ги добиете најдобрите точни и стабилна читање.

R

Им се допаѓа и на купувачите