.

.

CIXIFM Контролор ТЕЛ Тестер Метар Комбо Ph Метар за Вода ph-Метар Течни Водоотпорен Ph Метар Plug-in Онлајн Сонда Сензор Реката Аквариум Базен Бањи PH Electrode(Пластични PH Метар G

CIXIFM Контролор ТЕЛ Тестер Метар Комбо Ph Метар за Вода ph-Метар Течни Водоотпорен Ph Метар Plug-in Онлајн

DEN 8496.00
Износ

Примена : за третман на Вода, канализација третман, aquaculture, површинска вода за мониторинг на животната средина инженерство, ладење кула за циркулација на вода, пијалаци и прехранбени производи, индустриски отпадни води мониторинг.Пакување : PH метар и 5 метри сигнал линија и монитор.Оваа PH метар Со температурна компензација.Индустриски одделение PH метар, фабрика директни цена, исклучителна изведба.Карактеристики: се Поправи и да поставите лозинка за заштита Супер Големи Решетки LCD екран со заднинско Осветлување Технички параметри може да се постави од копчињата на сајтот Висока стабилност и висока прецизност Мерливи PH,Температурна компензација Ултра-силна анти-мешање коло дизајн може да се инсталира и се користи во силни пречки поле.Поставување параметри и калибрација на податоците нема да се изгубат по електричната енергија.Тоа е рачно поставување/автоматска температурна компензација процесот температура и калибрација на температура.Кога температурата electrode е оштетен, автоматска температурна компензација се претвори во прирачник температурна компензација, и на тест податоци можат да се проверуваат онлајн.Повеќе излез режими(Реле,4.00..20m A,RS485) Тоа е погоден за квалитетот на водата третман, топлинска енергија, индустрија, фармацијата, заштита на животната средина, храна, вода од чешма, хемиска индустрија и други индустрии.Примена : за третман на Вода, канализација третман, aquaculture, површинска вода за мониторинг на животната средина инженерство, ладење кула за циркулација на вода, пијалаци и прехранбени производи, индустриски отпадни води мониторинг Општ третман на вода, канализација третман, aquaculture, површинска вода мониторинг, заштита на животната средина инженерство, ладење кула за циркулација на вода, пијалаци и храна, индустриски отпадни води за следење, итн.Инсталација метод : на текст или приклучок за инсталација Модел : PH005 PH сензор+монитор Спецификација : PH мерен опсег : 0..14 PH Нула потенцијал (PH) : 7.00 ± 0.25 Температура мерен опсег : 0.0..60.0 °C сензор на Температура : PT1000 Факултативна PT100, NTC10 K, NTC2.252 K Падина : ≥95% Издржат напонски опсег : 0..3bar Домување материјал : PPS Чувствителни филм број : H1020 Мембрана отпор : .

R

Им се допаѓа и на купувачите