.

.

DYNWAVE Преносни Ниво и Агол Колосек, Мерење на Точност ±0.5° 4x90° Високо Прецизен Дигитален Inclinometer за Водовод Столари Електрични Алатки

DYNWAVE Преносни Ниво и Агол Колосек, Мерење на Точност ±0.5° 4x90° Високо Прецизен Дигитален Inclinometer

DEN 254.40
Износ

Дигиталниот агол пронаоѓач со 4*90(0-360)мерен опсег, употреба за поставување или проверка во однос агли помеѓу површини,и работи како вистински дигитални ниво за тесни места.Постојат вградени магнети врз база на која може да обезбедува прилог на било железо површината.Изградена во ниво меур шишенцето на врвот за израмнување на работа, висока точност е за 0,5 Степени, автоматски да го исклучите,мулти-цел мерење алатка, три-во-едно protractor, inclinometer и дух ниво.Широко се користи за машини, одржувањето на возилото, декорација, архитектонски факултет, equiment installatiom и повеќе поле.LCD светол дисплеј остане вклучено додека сте користите, 2 парчиња AAAbatteries(пакет не се вклучуваат).Опис : - дигитална агол пронаоѓач со 4*90°(0-360°)°мерен опсег, употреба за поставување или проверка во однос агли помеѓу површини,и работи како вистински дигитални ниво за тесни места. - LCD светол дисплеј остане вклучено додека сте користите, 2 парчиња AAAbatteries(пакет не се вклучуваат) - Постојат вградени магнети врз база на која може да обезбедува прилог на било железо површината. - Изграден во ниво меур шишенцето на врвот за израмнување на работа, висока точност е ±0.5 Степени, автоматски да го исклучите,мулти-цел мерење алатка, три-во-едно protractor, inclinometer и дух ниво. - Широко се користи за машини, одржувањето на возилото, декорација, архитектонски факултет, equiment installatiom и повеќе поле.Спецификација : - Материјал : Алуминиум Alloy Size Табела : Големина : Прибл.83x43x75mm/3.27x1.69x2.95inch Package Вклучува : 1 Парче Агол Finder Note : ве Молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

R

Им се допаѓа и на купувачите