.

.

100pcs #10 Прстен Терминал Конектори (Сино) 16-14 Мерач со Плус Делови Куќа

100pcs 10 Прстен Терминал Конектори (Сино) 16-14 Мерач со Плус Делови Куќа

DEN 239.76
Износ

Прстен терминали се Винил Изолирани.Електро-Калај Позлатен за отпорност на корозија.Боја Кодирани изолација за лесна идентификација.Лесен Влез Прошири Изолација ја елиминира влакно "Hang Up", зголемување на crimping стапки и обезбедува механички притисок олеснување.Пакување од 100. *** Максимална Електрична Струја : 22 AWG - 9 Засилувач, 20 AWG - 12 Засилувач, 18 AWG - 17 Засилувач, 16 AWG - 18 Засилувач, 14 AWG - 30 Засилувач, 12 AWG - 35 Засилувач, 10 AWG - 50 Amp.*** 167°F (75°C) 600 Volts Max.*** c ULus Наведени.

R

Им се допаѓа и на купувачите