.

.

Морис Производи 10028 Прстен Терминал, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина, 3/4 Студ Големина (Пакување од 100)

Морис Производи 10028 Прстен Терминал, Винил Изолирани, Црвена, 22-16 Жица Големина, 3/4 Студ Големина (Пакување

DEN 1097.52
Износ

Винил Изолирани Прстен Терминали - Овие Жици Терминали се Винил Изолирани.Прстен терминали се Винил Изолирани.Боја Кодирани изолација за лесна идентификација.Произведени од Високо Сила Electrolytic Бакарни Легури.Електро-Калај Позлатен за отпорност на корозија.Лесен Влез Прошири Изолација ја елиминира влакно "Hang Up", зголемување на crimping стапки и обезбедува механички притисок олеснување.Жица спектар печат на површината за лесно толкување.Терминал Барел има Butted Споеви.Serrated Барел обезбедува одлични електрични контакт и отпор да се повлече-out сили. 167°F (75°C) 600 Volts Max.Максимална Електрична Струја : 22 AWG - 9 Засилувач, 20 AWG - 12 Засилувач, 18 AWG - 17 Засилувач, 16 AWG - 18 Засилувач, 14 AWG - 30 Засилувач, 12 AWG - 35 Засилувач, 10 AWG - 50 Amp.c ULus Наведени.

R

Им се допаѓа и на купувачите