.

.

ASICS на Жените Noosa Три 13 Трчање

ASICS на Жените Noosa Три 13 Трчање

DEN 3117.60
Износ

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Направени во САД или Увезуваат.Гумен ѓон.Подобрена дише вештачки и ткаенини mesh горниот дел со поддршка облоги.Ланче затворање за безбедна се вклопуваат со поместена јазик и јака.Изграден за лесно на, лесно исклучување премини - пета повлече и sock-како внатрешни работи го направи тоа лесно да се менува и исклучување.Пошироката forefoot и пети кутија создава стабилна слетувања.Ткаенина поставата со отстранлив cushioned footbed за дополнителна удобност.На NOOSA ТРИ 13 чевли се изградени за triathletes, но тие не се единствените кои можат да го цениме овој модел.Со додавање на GUIDESOLE технологија, овој чевли само што влегов полесни во тежина и сега е наменета за широк спектар на тркачи.На NOOSA ТРИ 13 чевли е GUIDESOLE технологија е изграден околу еден филозофија, која има за цел да се намали вкупното оптоварување ставен на долните екстремитети со спроведување на криви единствен дизајн.Овие елементи ќе помогне во зголемување на водење на ефикасноста преку намалување на движење на глуждот.Оваа технологија е докажано да им помогне на тркачите кои се чувствуваат новак подолго, создавање на неспокојот и поудобно возење.На NOOSA ТРИ 13 чевли има FLYTEFOAM технологија во midsole, кој му дава тркач лесен чувствуваат и повеќе тапацир за повеќе работи.По повеќе одржлив дизајн пристап, овој број исто така се користи помалку ресурси во боја на sockliner.Дополнително, AHARPLUS outsole е со цел да се подобри трајност и го продолжи животот на чевли.Сега дури и полесни во тежина, овој триатлон чевли е функционална за различни работи вежбање, вклучувајќи темпо работи, долго обука работи, и трки.

R

Им се допаѓа и на купувачите