.

.

ASICS на Мажите Гел-Cumulus 22 Трчање

ASICS на Мажите Гел-Cumulus 22 Трчање

DEN 1242.00
Износ

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Синтетички-и-мрежа.Увезени.Гумен ѓон. 3 D Печатење на Големи - се Зголемува forefoot поддршка и утеха.Flyte Foam Натера Технологија - ASICS енергетски пена формулација која обезбедува врховниот отскокнување благодарение на уникатен еластомер соединение.Rearfoot и Forefoot ГЕЛ Технологија Амортизирање Систем - Attenuates шок за време на влијанието и пети-оф фази, и им овозможува на движење во повеќе авиони како подножјето премини преку држење циклус.AHAR Outsole - Акроним за ASICS Висока Триење Гума.Се става во критични области на outsole за покажана исклучителна издржливост.Нови, флексибилни, неограничен горниот нуди едвај-не се вклопуваат.FLYTEFOAM технологија во midsole помага да се обезбеди лесен и одговорно амортизирање.Оваа midsole апликацијата работи во врска со чевли подобрување на пета дизајн за да се помогне да се генерираат дури и неспокојот транзиција од footstrike до пети-оф.Помек материјал се наоѓаат под петицата и топката од нога за да се намали шок кога нога контакти на теренот.

R

Им се допаѓа и на купувачите