.

.

Safe Звук Личен Аларм, 130 dB Гласна Сирена Песна Итни Безбедност Аларм Keychain со Strobe LED Светло, Лични Звук Безбедност на Сирената за Жени, Мажи, Деца, Стари лица (Црна)

Safe Звук Личен Аларм, 130 dB Гласна Сирена Песна Итни Безбедност Аларм Keychain со Strobe LED Светло, Лични

DEN 431.76
Износ

130 d B БЕЗБЕДНОСТ ИТНИ АЛАРМ : личната безбедност аларм е компактен и лесен начин да се задржи себе или за вашите најблиски заштитени.Аларм емитуваат 130 децибели бучава може значително да дезориентирам некој околу него, особено кога луѓето не се очекуваат тоа.Disorienting напаѓачот со личен аларм ќе направи да ги запре и да се подготвуваат самите од бучава, кои ви даваат можност да се избега.Бучавата исто така, ќе се предупреди на другите луѓе на вашата локација така можете да добиете помош.БЕЗБЕДНОСТ STROBE СОС LED СВЕТЛО : Едноставно повлечете го Pin и лична безбедност аларм може да испрати еден висок интензитет СОС LED strobe светлина во секое време.Во прилог на користење кога излезе сам, ова итни аларм доаѓа со LED светла за оние кои не се толку добро осветлени средини.За да го користите блицот светлина, притиснете и задржете го копчето.Можете да го користите да се најде клучеви во вашата чанта или заклучување на влезната врата.LED Светлина ја осветлува темната околина и да се намали вашиот чувство на страв.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Лични Алармот не бара обука или вештина за работа, и може да се користи од страна на секој, без разлика на нивната возраст и физичка способност.Едноставно повлечете го Pin, и уво-пирсинг алармот ќе ја активирате до десет минути на континуиран звук.Ако ви треба за да го запрете алармот приклучете го pin-от назад во безбедно и звук личен аларм.Тоа може повторно да биде употребен, одново и одново.КОМПАКТЕН & МИНИМАЛИСТИЧКИ ДИЗАЈН : Безбедно Звук Личен Аларм keychain е мал, преносни и совршено дизајниран за да клип на различни места, без разлика дали на вашиот појас, purses, кеси, ранец ремени, и било каде на друго место може да се мисли на.Таа е погодна за луѓе на сите возрасти, како што се постарите лица, доцна shift работници, припадници на безбедносните сили, стан dwellers, commuters, патници, студентите и joggers.ПРАКТИЧЕН ПОДАРОК ИЗБОР : Оваа безбедно звук личен аларм нуди повеќе pop боја опции, па можете да ги споделувате со пријателите и повеќе членови на семејството, или да се задоволат потребите на различни параметри.Домот за Пакување, тоа е идеален подарок за роденден, денот на благодарноста, Божиќ, Денот на Вљубените и други прилики.

R

Им се допаѓа и на купувачите