.

.

Колумбија Девојки Steens Мт Шалче Качулка

Колумбија Девојки Steens Мт Шалче Качулка

DEN 575.76
Износ

100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.OMNI-ШТИТ : Оди напред.Се обиде и да се валкани.За разлика од повеќето други ткаенини, нашата единствена Omni-SHIELD напредни вода и дамка repellency систем им помага на малите остане чиста и сува од противењето на апсорпција на течности.КРАЈНАТА УДОБНОСТ : Со комплетна поштенски пристап, додавање на оваа качулка шалче е брзо и лесно, обезбедување на малите голема заштита против влажно и ладно време елементи.РЕДОВНО ОДГОВАРА : ЕДНА симпатична модерен дизајн со одговара за активните млади, овој лесен школка, обезбедува одлична движење и ќе се направи отворено се игра повеќе пријатни.РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА : Дали дејствуваат како windbreaker или дел од надворешниот заштитен слој, оваа качулка напредна дамка и водоотпорен материјал е совршен штит за продолжен отворено авантура.ЗАШТИТНА ХУД : Задолжителна за речиси било отворено врзани дете или бебе, е функционална хауба, да се задржи мали глави топло и заштитени од студот и влажни временски услови елементи.Оваа full-zip качулка е водоотпорен 100% полиестер школка за години и доенчиња, совршен надворешен слој за кул есен и зима дена.На Steens Mtn™ Шалче Зима Качулка карактеристики нашите ексклузивни Omni-Shield™ напредни вода и дамка отвратителен технологија, па деца може да остане фен и облека остане почиста подолго.Тоа е лесен материјали и минимална дизајн значи дека е подготвен за некои сериозни изведба, вашиот одат-на цврстите за нивната секојдневна употреба на отворено.Можете да останете грижете се-слободен знаејќи вашето дете е сува и чиста, во оваа дамка и водоотпорен шалче качулка.Тоа е совршено дели парче и првата линија на одбрана за борба против неуредна влажни отворено.Кога се вклопуваат низ широк спектар на раслојување е важно, ова школка е неопходност.Тоа овозможува удобно движење млади оние треба.Колумбија ја нуди оваа младите качулка во повеќе бои и големини.Редовно Се Вклопуваат.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да ракавот.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво. Увезени.Изработени од 100% полиестер.Zippered затворање.Машина За Миење.

R

Им се допаѓа и на купувачите