.

.

DIDYMOS Meh-Dai/Меи Таи (DidyTai) Бебе Превозникот Ленти Лиза (Органски Памук), Една Големина

DIDYMOS Meh-Dai/Меи Таи (DidyTai) Бебе Превозникот Ленти Лиза (Органски Памук), Една Големина

DEN 5016.00
Износ

памук.Увезени.Meh-Dais се брз и едноставен алтернатива за луѓе кои сакаат да се чувствуваат на некој заврши, но структурата на тока превозникот без токи Може да се носи на ПРЕДНАТА страна, КОЛКОТ и НАЗАД.ЦЕЛОСНО ПРИЛАГОДЛИВ за совршено се вклопуваат секое време, без оглед на лицето форма или големина; ЕДНА ГОЛЕМИНА ОДГОВАРА на СИТЕ возрасти и бебето фази, од новородено до предучилишна возраст.СОВРШЕНО ПОДДРЖУВА бебе во оптимален безбедна позиција, и обезбедува УДОБЕН BABYWEARING, дури и како бебето расте.Овозможува интегрирање на бебето нега во секојдневниот живот, обезбедување на сигурно и безбедно место за бебето, сите, додека одржување на ДВЕ РАЦЕ СЛОБОДНИ.Убаво ткаени од ОРГАНСКИ ПАМУК, со користење само на безбедни, нетоксични бои.На DIDYMOS Шарени Ленти колекција е вткаена како cross twill ткаат која е многу стабилна ткаенина која ќе го поддржува било која големина на бебе од новородените да предучилишна возраст.Природата на ткаат е рамен и густа ткаат дека дава мазна и мека површина.На лесни органски памук ткаенини се дише, удобно и поддршка.Висок квалитет на ткиво ткаенина која се користи за DIDYMOS бебе обвива е исто така се користи за да се направи DIDYMOS Meh-Dais.Ткаенината е намерно ткиво на посебни жакард наѕира за единствена цел на бебето да носи.DIDYMOS Meh-Dais нудат сите предности на DIDYMOS ткаење техники, вклучувајќи поддршка, дијагонала водат, издржливост и висок квалитет.Meh-Dai е се прекрасно родителски додаток кој овозможува интегрирање на бебето нега во секојдневниот живот, обезбедување на сигурно и безбедно место за бебето, сите, додека одржување на две раце слободни.Бебињата сакаат да се врши и посилна од се одржува блиски, ОСОБЕНО во текот на детството фаза.DIDYMOS Meh-Dais се совршен носител на новороденчињата да предучилишна возраст, поддршка на бебе во оптимален ергономски позиција.На DIDYMOS Meh-Dai е бебе превозникот направени за да ги собере родителите на сите облици и големини.Со својата правоаголна телото, дел и четири ремени, ова бебе превозникот е многу лесен за употреба.Бидејќи не постојат токи, прилепува или Лепенка сврзувачки елементи, не постои ништо што може да нула, штета или пресрет на вашето бебе.Сите DIDYMOS бебе превозници доаѓаат со инструкции да продолжи напред, колкот и назад.Тоа му треба одговорен однос направени во Австрија и Германија, со користење само на високо-квалитетни GOTS-сертифицирани органски памук, и поткрепени со 3-годишна гаранција - ИМПРЕСИВЕН.

R

Им се допаѓа и на купувачите