.

.

VILTROX 24mm Ф1.8 Z Планината Леќа,Целосна Рамка Авто Фокус Широк Агол Премиер Леќа Компатибилен со Nikon Z Планината Камера Z5 Z50 Z6 Z6II Z7 Z7II

VILTROX 24mm Ф1.8 Z Планината Леќа,Целосна Рамка Авто Фокус Широк Агол Премиер Леќа Компатибилен со Nikon Z

DEN 10296.00
Износ

【Z планината леќа & Full-frame】VILTROX 24mm Ф1.8 Z Леќа е целосна рамка широк агол премиер објектив дизајниран за Nikon Z mirrorless камери.И кога се користи со APS-C формат камери,тоа обезбедува 36mm еквивалентно фокусно. 【STM Повлекува Моторни】STM повлекува моторот овозможува брзо, тивко, и прецизни автофокус перформанси.Електронска Бленда,Око за Откривање на Авто Фокус и EXIF Пренос на Информации,обезбедување на подобра флексибилност и погодност за снимање. 【Ф1.8 Отворот & 9-сечилото Дијафрагмата】Светла f/1.8 максимална бленда одговара работа во ниско-светло услови и, исто така, содржи поголема контрола над длабочината на полето.На 9-сечилото дијафрагмата придонесува за префинета bokeh квалитет. 【Напредни Оптички Дизајн】11 Елементи во 9 Групи,вклучувајќи 2 aspheric леќи,3 екстра-ниска дисперзија леќи и 3 висок индекс на рефракција леќи,кои помагаат да се контролира сферични аберации и го намалуваат искривувањето, со цел да се реализира висок острина и точни рендерирање. 【Метал Структура & Компактен Дизајн】метал надворешноста и метал леќа худ дава чувство на премиум квалитет и цврстината.и на отворот прстен и да се фокусира прстен се дизајнирани за оптимална оперативност.Компактен дизајн,weigt 370g.Поддршка на firmware надградба.VILTROX 24mm Ф1.8 Z е целосна рамка широк агол премиер објектив дизајниран за Nikon Z планината mirrorless камери.Кога се користи со APS-C модели,тоа обезбедува 36mm еквивалентно фокусно.Карактеристики : Full-frame,24mm широк агол,F1.8 големи отворот.STM повлекува моторот овозможува брзо, тивко, и прецизни автофокус перформанси, заедно со полно работно време прирачник се фокусира замени.Светла f/1.8 максимална бленда одговара работа во ниско-светло услови и, исто така, содржи поголема контрола над длабочината на полето.Се состои од 11 Елементи во 9 Групи,вклучувајќи 2 aspheric леќи,3 екстра-ниска дисперзија леќи и 3 висок индекс на рефракција леќи,која им помага да остварат висока острина и точни рендерирање.Кога се користи за astrophotography,комбинација на aspherical елементи и високо рефрактивната ЕД елементи во голема мера се намали радијална сјајот точно да се направи точка извори на светлина со јасни бои.HD Нано мулти-слој на кожата намалување на гилберт и ghosting за поголем контраст и боја верност кога работат во силна услови на осветлување.Око Автофокус поддржана на овозможено камери. 9-сечилото дијафрагмата придонесува за префинета bokeh квалитет.Интегриран USB Тип-C порта за фирмверот ажурирања.Спецификација : Фокусна Должина : 24mm Бленда : Ф1.8-F16 Леќа Планината : Nikon Z Формат Компатибилност : Целосна Рамка Агол на Гледање : 84° Минимум Фокус Растојание : 30 cm Close-Up Зголемување : 0.1 x Оптички Дизајн : 11 Елементи во 9 Групи Дијафрагмата Ножеви : 9 Фокус Тип : Авто Фокус Слика за Стабилизација : Без Филтер Големина : 55 mm Димензии (ш x L) : 70 x 86.7 mm Тежина : 370g Во Кутија : Viltrox 24mm Ф1.8 Z Леќа x1 Леќа Худ x1 Пред Објективот Капа x1 Задните леќи Капа x1.

R

Им се допаѓа и на купувачите