.

.

Венера Laowa 15mm f/4 Широк Агол 1:1 Макро Леќа со Shift за Nikon F Планината

Венера Laowa 15mm f/4 Широк Агол 1:1 Макро Леќа со Shift за Nikon F Планината

DEN 11976.00
Износ

Оваа Ставка Вклучува : Венера Laowa 15mm f/4 Широк Агол 1 : 1 Макро Леќа - Пред & Задните Леќи Капа.Full Frame Сензор Поддржани.Мулти-слој ниско-рефлективен премази да се избегнат непотребни одблесокот.На куќиште на објективот е направен од метал да ја зајакне својата издржливост. +/- 6mm Shift способност.Венера Laowa 15mm f/4 Широк-Аглеста 1 : 1 Макро Леќа светот е најширока Макро леќа за целосна рамка камери Laowa 15mm f/4 1 : 1 Макро леќа е првиот објектив во пазарот кои поседуваат ултра широк агол на гледање и на 1 : 1 Макро способност.Ова им овозможува на фотографи од целиот свет да почне доживува доста неразвиени областа на "Широк Агол Макро Фотографија" без користење на продолжување цевка.Макро Леќи во моментов на пазарот има тенденција да имаат среден до долг фокусна должина и го ограничува корисниците да се преземат многу крупен снимки на инсекти или цвеќиња, без покажува многу позадински детали се допаѓа неговото живеалиште или животната средина.Новиот Laowa 15mm f/4 1 : 1 Макро леќа се одликува со ултра широк агол на гледање од 110 степени со 1 : 1 максимална зголемување.Фоторепортерите ќе можат да се фокусираат многу блиску до предмет и нека преден план доминира во фото но во исто време, треба позадина кажувам гледачи за тоа каде и како предмет животи.Можете слика веднаш ќе стане многу информативна и интригантна.Објективот, исто така може да послужи како одличен ултра-широк агол леќи со бесконечност фокус за камери со полна рамка сензори.Промена механизам е додадена на задниот крај на објектив со максимален прилагодување на +/- 6mm, што е исклучително корисно за пејзаж/архитектура фотографија за нарушување корекција.Објективот куќи со 12 елементи во 9 групи со 3 парчиња на Висока Рефрактивна елементи и 1 парче на Екстра-ниска дисперзија елементи да се достави плаче.

R

Им се допаѓа и на купувачите