.

.

Спирала Рутер Делови, ЦПУ Мелење Машина за Инженерство за Обработка на Метал

Спирала Рутер Делови, ЦПУ Мелење Машина за Инженерство за Обработка на Метал

DEN 254.16
Износ

Поле На Примена : Совршен за многу области, како што се обработка на метал, CNC обработка и инженеринг употреба, се многу практични.Прецизни И Остри : Високо прецизно сечење на работ, со соодветни негативни forefoot дизајн, најсовремена со голема сила и острина.Карактеристики : Волфрам карбид челик има висока цврстина, отпорност на абење, цврстина, отпорност на корозија и отпорност на топлина, така што може да ја задржи својата цврстина, дури и при високи температури.Преносни : мала тежина и во мали димензии, лесно да се носат кога ќе излезе.Погоден за професионална употреба, лесно да го инсталирате и користите.Разумен Структура : Големи чип flute дизајн, направи чип отстранување неспокојот, изработка на работното парче посмирен и посветла.Функција : 1. Волфрам карбид челик има висока цврстина, отпорност на абење, цврстина, отпорност на корозија и отпорност на топлина, така што може да ја задржи својата цврстина, дури и при високи температури.2. Високо-прецизно сечење на работ, со соодветни негативни forefoot дизајн, најсовремена со голема сила и острина.3. Совршен за многу области, како што се обработка на метал, CNC обработка и инженеринг употреба, се многу практични.4. Голем чип flute дизајн, направи чип отстранување неспокојот, изработка на работното парче посмирен и посветла.5. Мала тежина и во мали димензии, лесно да се носат кога ќе излезе.Погоден за професионална употреба, лесно да го инсталирате и користите.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Мелничката Cutter Material : Волфрам Steel Type : 4 ножеви 50°Површински Третман Боја : Colorful Shank Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.24 in Cutter Глава Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.24 in Blade Должина : Околу. 16mm / 0.63 in Total Должина : Околу. 50мм / 1.97 во Пакет Листа : 1 x Мелничката Cutter Note : 1. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

R

Им се допаѓа и на купувачите