.

.

Седи Нордиска Божица Freya Статуа Дрво Заврши

Седи Нордиска Божица Freya Статуа Дрво Заврши

DEN 1079.76
Износ

Мерките 7 7/8 инчи (20 см) во висина од 3 3/8 инчи (8.5 cm) во ширина и длабочина.Креиран од скулптурата работа на Павле Borda на Dryad Дизајн.Се одразува на природната текстура на оригинални скулптури.Убава декоративен елемент за вашиот дом или олтарот.Polyresin со крај.Freya, Нордиска Божица на Сексот, Љубовта, Плодноста, Мачки и Јасновидци, е најубава на Нордиска Богови.Кралицата на Vanir и Командант на Valkyries, таа лета користејќи ја јастреб крило наметка и штити љубовта и врските.Freya поседува кочија подготвени од страна на две џиновски мачки и има љубов, на накит и орнаментика.Нејзиниот најскапоцениот сопственост е ѓердан Brisingamen која таа освои од џуџиња.Таа го држи клучевите на Asgard.

R

Им се допаѓа и на купувачите