.

.

Активни Деца Стол – Wobble Стол Години, Пред-Schoolers Возраст, Опсег на 3-7y – Оценките К-1-2 - 14 Високо – Флексибилен распоред на Седење во Училницата - Помага ADD/АДХД - Кориги?

Активни Деца Стол – Wobble Стол Години, Пред-Schoolers Возраст, Опсег на 3-7y – Оценките К-1-2 - 14 Високо

DEN 1607.76
Износ

План започнува на датумот на купувањето.Производ штетите од несреќи, дамки, rips, и солзи се покриени од еден ден.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци. .Го зајакнува core & коригира држење на телото : Редовни столици им овозможи на децата да опуштеност и поттикнување на лошата положба на телото, што може да предизвика назад проблеми подоцна во животот, но овој wobble стол за деца обезбедува момчиња и девојки одржување на добро држење на телото додека природно ангажирање на нивните јадра за посилно, поздраво на грбот.Помага fidgety деца со концентрација : Деца од сите возрасти се природно активна и овој стол охрабрува висока енергија на детето да ги добие своите wiggles надвор додека останатите во своето седиште, па нивните активности и студиите да се направи.Најдобар начин да се помогне да ДОДАДЕТЕ & АДХД деца да се справи со седнува за долги периоди.Мека перница на врвот за седење удобност : удобно cushioned седиште со ортопедски масажа ефект им овозможува на вашиот син или ќерка да шаване, wobble, се движат страна-на-страна, напред и назад, без страв од ѓубрето над или слетување на подот.Нивните bottoms остане удобно, а тие рамнотежа и да работат надвор нивните немир.Не се лизга rubberized дното држи стол под вас : енергетски младите сакаат ова столче што се преобразува досадно, sedentary седи во калории-горење активност.Постојано движење го задржува крвта да тече, да се врати и јадро.И ергономски и забава за децата кои треба да се движи постојано.Квалитетот и поддршка : Ние направивме одличен производ, вие и вашите деца да уживаат и ќе продолжиме да се подобри тоа е вредност, удобност и долговечност.Нашето ветување до вас, нашите клиенти, е дека секогаш ќе биде третиран правично и со почит.Вие нема да бидете разочарани со нашата водечка индустрија на политики и услуги на клиентите.Дизајниран да карпа и никогаш не се нарушат, децата може да teeter, totter, jiggle и голема моќ на целиот ден, долго и не се лизга rubberized дното ќе се обезбеди нивното столче останува под нив.Ако некогаш сте се чувствува виновен за да им се овозможи децата да играат видео игри или гледате телевизија, можете да се одморите.Оваа детска wobble стол чува децата и тинејџерите се во движење, вклучувајќи ги нивните стомачните и грбните мускули, кои работат на своите нозе и раце..речиси како да се работи низ дворот.Флексибилни на седење во училницата е релативно нов модел се следи од страна на пред-основни и средни училишта за обезбедување на подобро учење искуство.Флексибилен распоред на седење во училницата се однесува на вклучувањето на wobble столици расфрлани низ училницата, заедно со активност материјали и тука и таму.Флексибилен распоред на седење аранжмани им помогне на децата подобро да комуницираат едни со други, и има многу да понуди за процесот на учење на.Другите бенефиции вклучуваат : .

R

Им се допаѓа и на купувачите