.

.

Косата Straightener Титаниум Рамен Железо 1.75 Инчи Широка Плоча со Дигитални LCD Дисплеј, Прилагодлива Температура и Двоен Напон, Црна.

Косата Straightener Титаниум Рамен Железо 1.75 Инчи Широка Плоча со Дигитални LCD Дисплеј, Прилагодлива Температура

DEN 623.76
Износ

На Титаниум рамен железо е направен со корисникот удобност во умот.Температурата е Прилагодлив до 170 F/450 F, совршен за сите видови на коса, дури и ако имаат дебел, frizzy или кадрава коса, оваа straightener овозможувајќи прекрасни резултати персоналните за вас.На 1.75-инчен посебни титаниум летачки чинии се совршено подреден во средина, додека сте во стил, да се создаде lustrous и долги-трајни резултати.Со овој екстра широк рамен железо, можете да направите повеќе коса во еден помине и тој е дизајниран за да се исправи или додадете бранови на повеќето типови коса, да им се овозможи да се задржи една страна слободен стил.Обезбедува во согласност топлина без претерано изложување, и секоја плоча е прецизност бланширан, дозволувајќи им на косата да помине низ напор, за финтата-слободен стил.Преглед на поставките јасно на дигитални LCD.Straightens на косата, но исто така може да се потпира за да додадете волумен.Automatic го исклучи режимот ќе го исклучите вашиот styler по 60 минути на некористење, но ние ви препорачуваме секогаш да го исклучите straightener веднаш нека се излади и да ги чува и по употреба.Долго тешки кабелот со 360 степени вртливата заеднички се наменети за домашна или професионална употреба.Универзалната напон 100-240 V ви овозможува да ги чувате стил, секаде каде вашиот патувања може да ве однесе.Само приклучете ги во локален штекер и го користат како нормален; зацврстување на железо автоматски ќе се прилагоди на локалните струја.Можеби ќе треба приклучок адаптер за да се приспособат на електричниот штекер на земјата ќе се во посета.Погоден за сите типови коса, краток за да долго.Разноврсна стил (зацврстување, виткање, и обликувањето) без tugging.Технологија : најновиот пробив во топлина стил кој гарантира хомогена топлина низ целата плоча, овозможувајќи во согласност прекрасни резултати.Погоден за малку влажна или сува коса.Чувајте се далеку од децата, домашни миленици и вода.Не допирајте грејач површината кога го користите.Секогаш отстранете го straightener веднаш нека се излади и да ги чува и по употреба.Погоден за сите типови коса, краток за да долго.Разноврсна стил (зацврстување, виткање, и обликувањето) без tugging.Технологија : најновиот пробив во топлина стил кој гарантира хомогена топлина низ целата плоча, овозможувајќи во согласност прекрасни резултати.

R

Им се допаѓа и на купувачите