.

.

Nibobeso Ѕвезда Туш Градина Светла Соларни за Полевање Може да Светла Отворено Декоративни Виси Хоризонтален Пат Светла со Загради LED Самовила Светла Водоотпорен String ?

Nibobeso Ѕвезда Туш Градина Светла Соларни за Полевање Може да Светла Отворено Декоративни Виси Хоризонтален

DEN 623.76
Износ

Висок квалитет на метал, водоотпорен и ' рѓа-доказ, цврст структура, погоден за било кој временски услови на отворено, подолго работно време!.Ве молиме место сончевиот за полевање може да се светлина во место каде што нема сенка од директна сончева светлина.Лесна инсталација, Без жици се потребни.Време на полнење : 6-8 H(Целосна Наполнетост на Директна сончева Светлина).Тип на прекинувач : Push копчето switch.Ве молиме не го потопи овој производ во вода.Има светла светилка мушка под соларен панел, и светлината поминува низ шупливи врежан наводнување може, покажува една убава модел на теренот.Без оглед на тоа каде е поставен, тоа ќе се емитуваат својата сопствена светлина, расветли и декорација на околниот простор.Ве молиме вклучете го вклучите за прв употреба.Сончевата светлина не ќе светне за 6-8 часа, ако не се добие директна сончева светлина или на некој дождлив ден/облачен ден.Не притиснете на соларни светилки со раце или тешки предмети. (Полнење 6-8 часа во текот на денот).【Smart осветлување】Соларни декоративни светилки треба 6-8 часа за целосно полнење на сонцето во текот на денот, и автоматски да се вклучи во текот на ноќта, кое може да трае за 8-10 часови.Тоа е идеален за надворешна декорација.Дизајн со Топла жолта LED осветлува патиштата и тремови додека ги покажувате убава форма.Тоа е совршен подарок за ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, Божиќ, Велигден, Мајки Ден, Татковци Ден, Роденденски Подарок, Градина, Љубителите на подарок.На ретро метал шупливи-out дизајн изгледа многу убава. 【Пејзаж декорација】флексибилни string на светилки може да лага lazily на цвеќиња и растенија, и трепкачки светла се како вода нота на еден водопад, декорирање на вашата градина како море од цвеќиња во ѕвезденото небо.Може да се стави на Соларни за Полевање Може да се во дворот како патот на светлината, во градината како пејзаж светло, или да се обеси на тераса како фенер.Ве молиме вклучете се префрлат на соларен панел пред употреба. 【Осветлување ефект】На шупливи шема открива прекрасен цвет во облик на светлата, која се отсликува на секој дел од земјата, во дворот.Без оглед на тоа каде е поставен, тоа ќе се емитуваат својата сопствена светлина, расветли и декорација на околниот простор.Висок квалитет на метал, водоотпорен и ' рѓа-доказ, цврст структура, погоден за било кој временски услови на отворено, подолго работно време!Поефикасни соларни панели, подолго осветлување време!Повеќе светлина жици, 42 LED светла, може да се претстави посветла и повеќе убави трепкачки светла.Ве молиме да ги задржи своите вклучете го НА позиција цело време, освен ако не сакаат да го спречи тоа од работа.Држете светлина пост со вашата рака и вметнете ја трн на соларни светилки на теренот.Не притиснете на соларни светилки со раце или тешки предмети.Извор на светлина : Соларна LED.Сончевиот отворено светла е идеја за декорирање во било која сезона во многу места : вашиот пат, тревник, дворот, или на отворено.Безбедна за внатрешна или надворешна употреба.Автоматско вклучување на светлата во текот на ноќта или во темен, и автоматски да се исклучи светлата во текот на денот!.Поефикасни соларни панели, подолго осветлување време!.Материјал : Metal Light извор : Соларен LEDLED Боја : Топло yellow Working Време : 8 H-10 H (Целосна Обвинет)Време на Полнење : 6-8 H(Целосна Наполнетост на Директна сончева Светлина)Работа на владата : Светло контрола induction Switch тип : Push копчето switch.На ретро метал шупливи-out дизајн изгледа многу убава. 【Таписерии и практични】На наводнување светилка може да се направени од водоотпорен и ' рѓа-доказ метални материјали, кои можат да го издржат релативно лошите временски услови и има подолг живот.Тоа е совршен подарок за ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, Божиќ, Велигден, Мајки Ден, Татковци Ден, Роденденски Подарок, Градина, Љубителите на подарок.

R

Им се допаѓа и на купувачите