.

.

Lanchez 1 HP Подводните Sump Пумпа 4462GPH Чисти & Валкана Вода Трансфер Пумпа со Плови Switch за Базен Градина Езерцето Визбата

Lanchez 1 HP Подводните Sump Пумпа 4462GPH Чисти & Валкана Вода Трансфер Пумпа со Плови Switch за Базен Градина

DEN 1534.80
Износ

1 HP; 4462 Литри На Час за оценка tackles било одвод работа во дел од времето.Способност да се укине вода од 23ft максимална подводните длабочина да 27ft висока.Оваа sump пумпа лесно поминува материи до 1.83" во дијаметар.ОДЛИЧНО за поплавената област, базени, подруми или градина езерцето.Солиден и корозија-отпорни пластична конструкција за издржливост; NPT 1 инчен празнење; Вклучени црево адаптер одговара на 1-1/2, 1-1/4 или 1 инчен црево; едноставно исечете го цревото за полнење на саканата големина.А плови преклопник овозможува автоматски операција.Дизајниран за континуирано должност употреба во одвод апликација.Лесен-за-носат рачка за преносливост; Помал шум и emergy ефикасен мотор со термичка заштита од преоптоварување; 25ft моќ кабел им овозможува на пумпа за да се отстранат погодно.Номиналниот напон : 115 V/ 60 HZ.Излезна моќност : 1 HP.Моторни полно оптоварување : 6.3 засилувачи.Заштита тип : IPX8. Max.висина : 27ft.Max.submersion длабочина : 23ft.Max.пренесување износ : 4462gph.Max.fiuid температура : 95° F. Дијаметар на цевка : NPT1", 1-1/4", NPT1-1/2".

R

Им се допаѓа и на купувачите