.

.

ВЕЈН CDT50 1/2 HP Леано Железо Подводните Sump Пумпа Со Tether Плови Префрлате

ВЕЈН CDT50 1/2 HP Леано Железо Подводните Sump Пумпа Со Tether Плови Префрлате

DEN 4079.76
Износ

Собрани во САД со странски и домашни делови.Топ пумпа за вшмукување дизајн елиминира воздух брави и затнување од остатоци во дното на sump јама.Епоксидна-обложена челик моторни домување и солиден, леано железо пумпа база.Целосно подводните. 1/2 hp; max.Проток е 4200 литри на час; 3150 gph во 10 ft.На испуштање лифт. 1-1/2" npt празнење.Собрани во САД со странски и домашни делови.Топ пумпа за вшмукување дизајн елиминира воздух брави и затнување од остатоци во дното на sump јама.Епоксидна-обложена челик моторни домување и солиден, леано железо пумпа база.Целосно подводните. 1/2 hp; max.Проток е 4200 литри на час; 3150 gph во 10 ft.На испуштање лифт. 1-1/2" npt празнење.Опис на производот CDT50 е подводните леано железо и обложен челик sump пумпа со tether плови switch.За употреба во 14" дијаметар или поголеми sump басени; 13" на ниво и 7" off ниво.Од Производителот 1/2 HP Леано Железо Sump Пумпа со Tether Плови Switch.Наменет за внатрешна употреба.На ВЕЈН 1/2 HP CDT50 е Подводните Леано Железо и Обложен Челик Sump Пумпа со Tether Плови Switch.На трајни леано железо домување нуди сигурна работа и ја прави оваа совршена пумпа за подрумот операции.Повеќето заедничка пумпа за вода.Sump пумпи се автоматски пумпи се користи за отстранување на подземна вода од sump јами и трансфер подрумот дренажа за да се спречи станбени поплави.Батеријата Back-Up Sump Пумпи се додаваат во прилог на вашиот примарен sump, и се напојува надвор 12 volt батеријата.Ова го комплетира вашиот sump пумпа и обезбедува дополнителна заштита за да се отстрани подземните води за време на моќ прекинување, основно пумпа неуспех, или поројниот дожд.Канализационен Пумпи се автоматски пумпи се користи во тешки апликации.Заедничките апликации вклучуваат транспорт на отпад од бања на канализација или септички линија е честа апликација.Комунални пумпи се мулти-цел пумпи.Користи опсег од секојдневните апликации околу вашиот дом, за да повремена употреба.Типични апликации вклучуваат отстранување стои на вода надвор подрумски подови или градилиштата, одвод аквариуми и вода кревети.Добро пумпи се користи за достава на вода од подземни извор на вода во вашиот дом, сепак, тие не се подводните и обично се сместени надвор од добро и во добро домување.Добро пумпи може да пумпа за вода од бунари до 25 метри длабоко.Добро пумпи, исто така може да се користи како бустер пумпи.

R

Им се допаѓа и на купувачите