.

.

Kokum Путер - Светлина, Фирма Путер, се Користи за да се Направи Сапун, Лосион Барови, Lip Balm, Телото Путер - Scent-Бесплатно - по Космички Елемент (4 Мл)

Kokum Путер - Светлина, Фирма Путер, се Користи за да се Направи Сапун, Лосион Барови, Lip Balm, Телото Путер

DEN 239.76
Износ

Придобивки : регенерира кожата клетки, антиоксиданс, светло крем, стабилизира emulsions.Бела боја, без мирис, 100% чист, hexane-слободни.Многу тешко путер слични на какао путер, но без било мирис.Голем прилог во сапун одлуки и нега на кожата формулирање.Увезени од Индија, филтрираат и пакувани во САД во запечатен храна-одделение пластични торбичка, во внатрешноста на stand-up resealable торбичка.Направен од чиста високо-одделение состојки, нашите Kokum Путер се подобри и поефикасни.Тоа е Бела, без мирис, 100% чист, hexane-слободни.Тешко Путер, слични на Какао путер, без никаков мирис.Не содржи никакви хемикалии, Paraben, PPD, кајгана или производи од животинско потекло за ваша безбедност.Тоа е 100% вегетаријанската и безбедно да се користи.Иако тоа е тешко путер, Kokum путер се топи кога ќе се ставаат на вашата кожа.Тоа не е мрсна и совршено светло крем.Збогатен со витамин Е и антиоксидантни својства, Kokum Путер помага јадев, придавам влогови, подмладување и омекне кожата.Поради својата богата анти-воспалителни квалитет, тоа им помага да се лекува оштетената усните и кожата.Таа е идеална основа за DIY сапуни, Телото Butters и Лосиони.Kokum путер е тешко путер која содржи хранливи материи и антиоксиданси, кои им помагаат на негуваме и поправка на оштетените, испукана кожа.Тоа е природно ронлив и кршливи кога на собна температура, што го прави многу популарна за нејзината стабилност.Откако таа доаѓа во контакт со вашата кожа, таа се топи и се апсорбира лесно, оставајќи чувство мека и влажна без мрсна остатоци.

R

Им се допаѓа и на купувачите