.

.

Телото Чистење со Шеќер од страна на Клише нега на кожата

Телото Чистење со Шеќер од страна на Клише нега на кожата

DEN 335.76
Износ

Details - Тело Чистење w Шеќер од страна на Клише нега на кожата нежно exfoliates на кожата, додека Шеј Путер и Какао состојба на кожата за свилен се чувствуваат.Она што го Прави Тоа - Ова физичко тело чистење е формулиран за да се изедначи груба лактите, петиците, нозете и рацете.Invigorating формула карактеристики суров шеќер гранули нежно да разлиствам dulling, мртвите кожен клетки да се открие мека, мазна кожа и промовирање на природен на кожата обновување на процесот.На шеј путер и какао состојба на кожата, додека бадемово масло и сончогледово масло на ѕвонење и ревитализира кожата за свиленкаста, удобно се чувствуваат.Апликација - Лажичка мала количина на чистење во раце и да ги применуваат во кружни движења текот на целото тело.Исплакнете го со вода и лесно сува крпа овозможувајќи масла да придавам влогови на кожата.Употреба еднаш или двапати неделно за да разлиствам и стимулира циркулацијата.Не се наменети за лицето.Формулата не се тестирани на животни и е paragon слободни.Направен во U. S. Еден од U. S. и увезени состојки.Овој природен тело чистење е формулиран за да се изедначи груба лактите, петиците, нозете и рацете.Invigorating формула карактеристики суров шеќер гранули нежно да разлиствам dulling, мртвите кожен клетки да се открие мека, мазна кожа и промовирање на природен на кожата обновување на процесот.На шеј путер и какао состојба на кожата, додека бадемово масло и сончогледово масло на ѕвонење и ревитализира кожата за свиленкаста, удобно се чувствуваат.Упатство за употреба : Лажичка мала количина на чистење во раце и да ги применуваат во кружни движења текот на целото тело.Исплакнете го со вода и лесно сува крпа овозможувајќи масла да придавам влогови на кожата.Употреба еднаш или двапати неделно за да разлиствам и стимулира циркулацијата.Не се наменети за лицето.

R

Им се допаѓа и на купувачите