.

.

REPTI ЗООЛОШКАТА градина Стакло Рептил Резервоарот 15 Литри, Мали Рептил Терариум Хабитат Резервоарот 20 x 12 x 14 за Гуштер Gecko Мали Животни, Врвот на Екранот Вентилација &

REPTI ЗООЛОШКАТА градина Стакло Рептил Резервоарот 15 Литри, Мали Рептил Терариум Хабитат Резервоарот 20 x

DEN 2255.76
Износ

【Рептил Терариум 15 Литри】Големина на овој 15 литри резервоар е 20 Инчи(W) X 12 Инчи(D) x 14 Инчи(H), Лесен за употреба и инсталирање.Совршен за рептили водоземци мали животни миленици како млади брада змеј, гуштер, gecko,еж, мала желка, желката, жабата, пустиник рак и многу повеќе. 【Полна Чаша Рептил Резервоарот】Направен од висок квалитет на дебело стакло за здрав и безбеден.Патент дизајн целосен приказ стакло рептил резервоарот е погодно за хранење и го набљудува вашата рептил водоземци домашни миленици. 【Врвот на Екранот Хранење】Само со врвот отворање за да се спречи бегство и лесно хранење.Со транспарентен ПВЦ лента во дното за одржување на супстрати влажни. 【Тенка Нето Екран】На врвот на екранот со тенка жица mesh овозможува повеќе UVA и UVB инфрацрвена топлина пенетрација. 【Рамен Пакување】Нашите стакло terrariums се внимателно спакуван со тешки кутија на тешки картон и задебелена засилен пена за транспорт.Цена 5~15 минути за да се соберат од учењето како да го инсталирате во видеото.Треба да имате било какви прашања кога примате тоа, ве молиме слободно контактирајте со нас.Бесплатна услуга за замена предвидени за оштетените делови.Стакло terrariums се префериран избор на професионални Herpetologists.Тие нудат најдобра за гледање на вашиот животните; тие се погодни за влажна и влажни услови, се хигиенски и лесен за чистење.Стакло, исто така, се одржува на точно топлина од тебе повеќе безбедно и лесно-водење на правилна топлина од тебе е од критична важност за еден рептил е и водоземци е добро да се биде како што тие ги користат за надворешни извори на топлина во нивната средина да се регулира нивното тело температури.Во овие диви животни се движат во рамките на нивното живеалиште (од сончева светлина да сенка, или од над земјата за да јами, на пример) за да ги регулираат својата телесна температура.Ако тие се премногу кул, нивниот метаболизам се забавува (и во услови кои се премногу високи или премногу ладно, тие внесете членки на неактивност или хибернација).Одржување на соодветна температура е од витално значење за телесни функции како што се варењето на храната.Важно е да се обезбеди соодветна температура услови, со цел за животните да расте и да напредува.За многу влекачи, тоа не е едноставно прашање на обезбедување на постојана температура, сепак.Тие бараат термички од тебе, или опсег на температури од висок крајот на ниско ниво за крај.Така, животните можат да се движат на повисоко температура или пониска температура за да одговараат на неговите потреби во било кое дадено време.

R

Им се допаѓа и на купувачите