.

.

Naisde Долго Постапува Ноктот Ножици Педикир Нокти Датотека Од Не ' Рѓосувачки Челик Помине Алатка Во Собата,Нога Нега Алатка

Naisde Долго Постапува Ноктот Ножици Педикир Нокти Датотека Од Не ' Рѓосувачки Челик Помине Алатка Во Собата,Нога

DEN 837.60
Износ

Функција : Ноктот Ножици се насочени кон густа ноктите, ingrown нокти или груб ноктите.Тоа може лесно да се движи и slicer на ноктите за да се намали притисокот околу ноктите.Долго се справи со дизајн : Долго Постапува Помине Ножици се дизајнирани за стари лица користат долго се справи со дизајн, која може да биде полесно да се намали без виткање одново и hunched завршена.Лесен за користење : Ноктите Алатка Поставува лесно се користи и лесно може да го намали ноктите, без виткање повеќе, погодни за жените и мажите од сите тело форми и големини.Ергономски дизајн : Долг се Справи со Ноктите Clippers донесе физичка контрола дизајн, кој е не се лизга и полесно.Употребата на ергономски рачки обезбедува безбедна, сигурна контрола.Материјал : Пети Ноктите Clippers е направен од нерѓосувачки челик, трајни, рѓа-доказ и долг животен век.Овие нокти clippers со грчевито држејќи се справува обезбедуваат максимална удобност и одам на работа прв пат.Опис : Ноктот ножици се ергономски дизајниран за да се обезбеди удобен зафат.Тоа може да обезбеди колку контрола и удобност што е можно!Овие тешки-должност ноктот ножици се дизајнирани за да се помогне да стигнат до оние ноктите кои се тешко да се направи што повеќе независни во вашата секојдневна работа!Нема потреба да се користи несмасна помине ножици, бидејќи вие не може да се види она што се прави, тие ќе се лизга надвор од вашата рака или клип во вашата кожа.Карактеристики : Ноктот Ножици Set-Боја : Сина.-Материјал : не ' Рѓосувачки челик.-Големина : Долго се справи со ножици големина : 21x6.3 cm/8.27x2.48 инчи, Ноктите берач големина : 16x0.5 cm/6.30x0.20 инчи.Напомена : 1. Големина во 1-2cm големина разликата е во нормални граници, поради прирачник за мерење. (1 инч = 2.54 см)2. Бојата може да има мала разлика поради светилки, екрани и др.1 * Ноктот Scissors1 * Педикир Нокти Датотека.

R

Им се допаѓа и на купувачите