.

.

[Надградена Верзија] 2-Pack HY-88WB Итни Динамото Соларни Само Напојува AM/FM/WB(NOAA) Радио, Посилни Заменливи 2000mAh Литиум-јонска Батерија, Фенерче, Полнач за паметни телефони ?

[Надградена Верзија] 2-Pack HY-88WB Итни Динамото Соларни Само Напојува AM/FM/WB(NOAA) Радио, Посилни Заменливи

DEN 839.76
Износ

Многу компактен, лесен, и лесно да се носат уште натоварен со многу важни функции кои се мора да се има за секој опстанок комплет.Ова мора да имаат итни раководство радио доаѓа со AM/FM/WB(NOAA) времето бенд радио, моќна 3 LED светилка, мобилен телефонски апарат со кабли и џек додатоци, Динамото рака чудак, Соларна Енергија, и USB напојување/полнење на радио.Повеќе начини за вклучување/полнење на радио : рака чудак да се завршат внатрешни алтернатор, се изложуваат на сончева светлина, за да ги наплаќаат по соларен панел, DC надополнување преку поврзување на мини USB кабел на компјутер.Ова е само моќта на итни радио дека вие и вашето семејство може да зависи, во секое време секаде, било какви временски услови.Ова радио е подобрување од други чудак полначи, можете целосно да ја наполните ова радио иако USB, соларен панел, или со рака чудак и тогаш кога ви треба, можете да го користите радиото за надополнување на мобилни Телефони или USB уреди.Други чудак полначи бараат континуирана рака cranking да полните уредот, но не на ова радио.USB кабел е вклучен!Исто така, има вграден-на полнење и празнење заштита.заменливи батеријата.Овој Висок квалитет и rubberized домување радио е водоотпорен домување, така што е идеален за пешачење, кампување, што се зачувани во автомобил багажникот, или било итни комплет.

R

Им се допаѓа и на купувачите