.

.

4Pcs 32206 7506E Заострените Ролери Лого, Конусни Замена Валчести Лежишта, Земјоделски Машини во Текстилната Машинерија Индустриски Материјали, Имајќи Челик

4Pcs 32206 7506E Заострените Ролери Лого, Конусни Замена Валчести Лежишта, Земјоделски Машини во Текстилната

DEN 1005.36
Износ

✔【ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН ЧЕЛИК МАТЕРИЈАЛ】 : Супериорен имајќи челик материјал, солиден, анти‑corrsion и трајни, не е лесно да се оштети, овозможува долг животен век. ✔【Со ГОЛЕМА БРЗИНА СО МИНИМАЛНИ FRICTIONAL ОТПОР】 : Работи со голема брзина и се ротира со минимални frictional отпор, придонесуваат за добивање на високо‑точност непречено движење. ✔【СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ】 : Професионален и прецизен дизајни за да се осигура совршено се вклопуваат и правилно ракување, тоа има стабилни перформанси. ✔【ЕДНОСТАВНО ДА се СОБЕРАТ И РАСКЛОПУВАЊЕ】 : Едноставно да се соберат и расклопување, како на надворешниот прстен и внатрешните компоненти (внатрешен прстен и ролери и кафез компоненти) може да се одвои. ✔【ШИРОКО АПЛИКАЦИЈА】 : Погоден за алатни машини, papermaking машини, механички брзини, мотори, wind генератори, челик опрема, рударска опрема, шприцмашини, текстилни машини, врати и прозорецот, ролери, обувки, играчки, итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Заострените Ролери Bearing Material : Имајќи Steel Color : Како слика shown Model : 32206 7506 ERaceway Тип : Заострените Raceway Number на Возниот Тело Колони : Еден Column Rolling Елементи : Заострените Roller Main Применливи Кафез : J Челик Печат Cage Inner Дијаметар : Прибл. 30мм/1.2 in Outer Дијаметар : Прибл. 62mm/2.4 in Instructions за Употреба : 1. Лого е посебен тип, корисникот може да се прилагоди на царинење согласно потребите кога installing2. Лого треба да се чистат со бензин или kerosene пред употреба и да се чуваат и lubricated3. Кога имајќи е инсталиран, имајќи треба да се притисне во компонента и тепање е строго prohibited4. Лого место за складирање треба да бидат чисти и вентилирани за да се избегне влага.Лежишта кои треба долгорочно складирање треба да бидат редовно рѓа-доказ.Пакет Листата : 4 x Заострените Валчести Лежишта.

R

Им се допаѓа и на купувачите