.

.

2-канален Bluetooth Моќност Засилувач - 2000W Bridgeable Рек Планината Про Аудио Звук Безжична Домашна Стерео Приемник w/TRS XLR Текст, LCD, Мост Режим, Вентилаторот за Ладење - Забава

2-канален Bluetooth Моќност Засилувач - 2000W Bridgeable Рек Планината Про Аудио Звук Безжична Домашна Стерео

DEN 3335.76
Износ

2000-ВАТИ ЕНЕРГИЈА : На Pyle 2-канален bridgeable моќност засилувач има максимална моќност 2000 W во премостени режим или 1000 W по канал во стерео.Тоа може да се користи за мулти јазик w/ 4-8 ohms отпорност овозможи да уживате во високо квалитетни аудио.BLUETOOTH КОНЕКТИВНОСТ : професионални интегрирани затворен стерео приемник е опремен со Bluetooth безжична музика стриминг.Работи со денешниот најновите уреди, вклучувајќи паметни телефони, таблети, лаптопи и компјутери со кавга-бесплатно приемник спарување. 4 ВЛЕЗОВИ : лични преносни дигитални amp кутија е опремен со (2) 1/4" TRS input конектор приклучоци, (2) XLR input конектор приклучоци заедно со (3) speak On излез конектори (A/B/Премостени), и (2) пар звучници терминал / обврзувачки пост конектори.ПРЕД CONTROL PANEL : компактниот засилувач карактеристики на предниот панел контролен центар со LCD екран кој може да се покаже ID3 формат.Тоа, исто така, има лево и право канал ниво на сигнал индикатори, моќ/исклучување, заштита, клип, и сигнал LED индикатори.ВГРАДЕН систем за ЛАДЕЊЕ ВЕНТИЛАТОР : решетката-mountable звук проширување уред има вграден вентилација и ладење фанови за максимална циркулацијата на воздух во рамките на единицата за спречување тоа од прегревање и да ги задржи своите перформанси до максимум. - 2-канален Про Аудио Засилувач - Мост-можност Amp : Bridge Mode Способност - Вграден Bluetooth Безжична Стриминг - Со LCD Displayer, може да се покаже ID3 формат. - (2) 1/4" TRS Input Конектор Дигалки - (2) XLR Input Конектор Дигалки - (3) Speak On Излез Конектори (A/B/Премостени) - (2) Пар Звучници Терминал / Обврзувачки Пост Конектори - Моќ, Заштити, Клип, Сигнал LED Индикатори - Лево и Десно Канал Ниво на Сигнал Индикатори - Вграден Вентилација и Ладење Фанови - Преден Панел Контролен Центар - Rack-Mountable Систем Bluetooth Конективност : - Едноставно и без мака Спарување на - Инстант Безжичен Аудио Стриминг Способност - Работи со Сите на денешната Најновите Bluetooth Уреди - за (i Phone, Android, Smartphone, i Pad Таблет КОМПЈУТЕР итн.) - Bluetooth Мрежа Име : 'PYLE ПРО" - Bluetooth Верзија : 5.0 - Безжичен Спектар : До 30'+ ft.Она што е во Кутијата : - Про Аудио Засилувач - Power Кабел - BT & FM Антена Техничките Спецификации : - Излезна Моќност : 2000 Вати MAX - Засилувач Тип : 2-Канал - 2 x 1000 Вати @ 4 Ohm - 2 x 500 Вати @ 8 Ohm - Нарушување : .

R

Им се допаѓа и на купувачите