.

.

LuoQiuFa10 Сет 3-Pin 5.08 mm Теренот Машки Женски PCB Завртка Терминал Блок

LuoQiuFa10 Сет 3-Pin 5.08 mm Теренот Машки Женски PCB Завртка Терминал Блок

DEN 179.76
Износ

Име на производ : PCB терминал блок; Модел : 2 EDG 5.08-3 P;.Материјал : пластични, боја : зелена.Номинална напон : 300 V; Номинална струја : 15 A; Употреба на жица со дијаметар : 24-12 AWG.Димензии : Pin Растојание 5.08 mm/0.2 инчи; Вкупно димензии : околу 16 x 22 x 15 mm (должина * ширина * висина).Пакет Содржина : 10 Пар x PCB Терминал Блок.Спецификација : 3 пина x 10 поставува Теренот : 5.08 mm/0.2 инчи.Pin header : конзервирани месинг Употреба на жица со дијаметар : 24-12 AWG Оценет напон : 300 V Номинална струја : IEC : 15 A УЛ : 10 A.Температурата опсег : -40 целзиусови степени до 105 целзиусови степени.Тоа е широко се користат во електрониката, комуникациска опрема, инструменти, калкулатори, автоматска контрола на системи, апарати за домаќинство и аларм опрема, итн.

R

Им се допаѓа и на купувачите