.

.

Терминали Конектор, Долготрајни Удобен, Практичен Пост Конектор Отпорност на Абење за Заварување Машини за Автомобили за Електронски Инструменти

Терминали Конектор, Долготрајни Удобен, Практичен Пост Конектор Отпорност на Абење за Заварување Машини за

DEN 1972.80
Износ

ДОЛГ животен ВЕК : сегашниот терминал се изработени од месинг, која има силна спроводливост, отпорност на абење, оксидација отпор и долг животен век.МАЛ и КОМПАКТЕН : мал и компактен терминали конектор не заземаат премногу користите простор, кој е лесен за складирање и употреба.УДОБЕН и ПРАКТИЧЕН Се : номинална струја која може да се спроведе е 40 A, внатрешниот дупка големина е 4mm, и навој дијаметар е М5. Поле на ПРИМЕНА : се Користи во електронски инструменти, индустриска опрема, електронска опрема, инвертори, заварување машини, полнење генератори, бродови, RVs, камиони, автомобили, одделување и дистрибуција на соларни ќелии.Ги КОРИСТАТ со ДОВЕРБА : орев систем е лесно да се инсталира и може да флексибилно заостри конектор без да се грижиш за олабавување.Функција : 1. Поле на ПРИМЕНА : се Користи во електронски инструменти, индустриска опрема, електронска опрема, инвертори, заварување машини, полнење генератори, бродови, RVs, камиони, автомобили, одделување и дистрибуција на соларни cells2. ДОЛГ животен ВЕК : сегашниот терминал се изработени од месинг, која има силна спроводливост, отпорност на абење, оксидација отпор и долго услуга life3. Ги КОРИСТАТ со ДОВЕРБА : орев систем е лесно да се инсталира и може да флексибилно заостри конектор без да се грижиш за loosening4. МАЛ и КОМПАКТЕН : мал и компактен терминали конектор не заземаат премногу користите простор, кој е лесен за складирање и use5. УДОБЕН и ПРАКТИЧЕН Се : номинална струја која може да се спроведе е 40 A, внатрешниот дупка големина е 4mm, и навој дијаметар е M5 How да се Користи : се Поврзете на соодветната опрема, поврзување на жица за да use Specification : Предмет Тип : Тековни Terminal Material : Никел Позлатен Brass Uses : Широко се Користи во Електронски Инструменти, Индустриска Опрема, Електронска Опрема, Инвертори, Заварување Машини, Полнење Генератори, Бродови, Rvs, Камиони, Автомобили, Одделување и Дистрибуција на Соларни Cells Inner Дупка Големина : Прибл. 4mm/0.2 in Thread Дијаметар : M5 Conduct Номинална Струја : 40 A Пакет Листата : 2 x Сегашниот Терминал.

R

Им се допаѓа и на купувачите