.

.

Тешки Алатка во Собата, Вклучува Lineman е Страна-Сечење Клешти, Дијагонала Секачи и Жица Stripper, 3-Парче Klein Алатки 80043

Тешки Алатка во Собата, Вклучува Lineman е Страна-Сечење Клешти, Дијагонала Секачи и Жица Stripper, 3-Парче

DEN 1679.76
Износ

ПОГОЛЕМА СЕЧЕЊЕ И грчевито држејќи се за МОЌ занитвам е поблиску до сечење на работ.ИДЕАЛЕН за ДА се НАМАЛИ ACSR, навртки, ноктите и жица.МАЗНА АКЦИЈА и да не се справи со wobble со топло-riveted заеднички.ДИЈАГОНАЛА СЕКАЧИ, имаат висок потпора дизајн.КРАТОК ВИЛИЦИ со beveled сечење на рабови дозвола блиску сечење на жица.ЖИЦА STRIPPER за 8-18 AWG Цврсти и 10-20 AWG Заробени жица.ПОТЕСЕН ГЛАВАТА геометрија добива во тешко да се постигне места.Оваа 3-Парче Klein Алатки Тешки Алатка Поставите испорачува перформанси и издржливост се очекува од страна на професионални tradespeople.Овие Lineman е Страна-Сечење клешти функција индукција појачани сечење ножеви за долг живот.Дијагонала Секачи, имаат висок потпора дизајн за да се обезбеди 36 Проценти повеќе сечење и грчевито држејќи се за моќ.Оваа Жица Stripper / Машина карактеристики шест соголување дупки и стриже-сечење нож за да се справи со 8-18 AWG Цврсти и 10-20 AWG Заробени жица, плус shearing дупки за 6-32 и 8-32 завртки.Linemans Клешти се идеални за да се намали ACSR, навртки, ноктите и жица. 8-1/16-Инчен клешти имаат кратки, вилици и beveled сечење на рабови.Ленти и намалувања 8-18 AWG Цврсти и 10-20 AWG Заробени жица.Жица Stripper (Мачка.Нема.K11095) со шест прецизност земјата соголување дупки за 8-18 AWG Цврсти и 10-20 AWG Заробени жица.Потесен главата геометрија добива во тешко да се постигне места.За повеќе од 160 години, Klein Tools е произведен со врвен квалитет, професионални одделение рака алатки кои овозможи на перформанси, издржливост и прецизност е потребно за да одам на работа, право.Нашето семејство на инженери, работници и занаетчии продолжи да се стави шест генерации на експертиза во секоја алатка ќе се создаде со користење само на највисок квалитет на материјали, супериорна изведба и одржување на производството како блиску до дома, колку што можеме.Klein не е само за името на нашата компанија, тоа е, исто така, нашето семејство име.И бидејќи ние сме една Американска компанија која е семејна сопственост и фамилијарните, ќе знае дека може да смета на нас да биде овде утре.Klein Tools не само направи голема производи, ние правиме одличен производи кои се спротивстават на барањата на професионалците кои ги користите секој ден ..Од 1857. Оваа 3-Парче Klein Алатки Тешки Алатка Поставите испорачува перформанси и издржливост се очекува од страна на професионални tradespeople.Овие Linemans Страна-Сечење клешти функција индукција појачани сечење ножеви за долг живот.Дијагонала Секачи, имаат висок потпора дизајн за да се обезбеди 36 Проценти повеќе сечење и грчевито држејќи се за моќ.

R

Им се допаѓа и на купувачите