.

.

Boutigem 328 Стапки 18 Мерач Алуминиум Жица Bendable Метал Занает Жица 1mm Дебелина на Кукла Скелет Накит Одлуки Жица Ткаење Гем Завиткување (10 Тркалаат, 32.8 Метри/Roll)

Boutigem 328 Стапки 18 Мерач Алуминиум Жица Bendable Метал Занает Жица 1mm Дебелина на Кукла Скелет Накит Одлуки

DEN 359.76
Износ

[Пакет Вклучуваат] 10 ролни x 32.8 метри (10 метри), алуминиумски жици, вкупно 328 стапки, доволно долго за секојдневна употреба и DIY проекти.Дебелина : 1mm/ 18 колосек. [Добар Квалитет] Овие занает жици се направени од добри квалитетни алуминиумски со сјајна металик сјај, тие се издржливи и флексибилни, не е лесно да исчезнат или ' рѓа, одлична за било занаетчиски работи. [Лесен за Употреба]Нашата метална жица е лесно да се наведнуваат со рака, но исто така и доволно силна за да ја одржи својата форма.Ако треба да се скрши, можете да користите алатка за да се намали. [Широка Употреба] Алуминиумски жици се погодни за sculpturing, жица ткаење, украсување, Божиќ изработката, beading, накит одлуки, цвеќарницата уредување, градинарство, или облик.Можете да ги користите за да направите накит и разни занаети како белегзија, earring, гем заврши pendant, chainmail, кукла, скелет, жица дрво, велосипед модел, итн.Овие жици се направени од алуминиум, со добра еластичност, мека и bendable, не е лесно да исчезнат или да го прекинеме.Одлична за правење на накит компоненти како што се chainmaille, жица ткаење нараквица, beaded синџир, скок прстени, уво жици, и жица завиткан приврзоци.Можете исто така да го користите за бонсаи моделирање, sculpturing или како поддршка на цвет полица.

R

Им се допаѓа и на купувачите