.

.

Tingsha Нп Симбол Лотос Цвет Chimes Ѕвона Мали

Tingsha Нп Симбол Лотос Цвет Chimes Ѕвона Мали

DEN 672.00
Износ

Многу Висок Квалитет На 5 Метал Tingsha.Рачно Изработени во Непал. 2.25".Овие многу висок квалитет Tingshas се специјално направени од 5 метали за неверојатна resonant звук.Кога две tingsha штрајк едни на други, тие произведуваат јасна, чиста, чистење звук кој може да се користи за да се фокусирате на ум пред и по медитација.Tingshas се исто така се користи во просторот за бришење за да го отстраните негативните енергии.На tingsha е составена од две метални gongs поврзани со кожа за на рака.Традиционално, tingsha се користи за да се направи музика, да се расчисти негативна енергија од просторот и да се донесе на ум во овој момент.

R

Им се допаѓа и на купувачите